Gospodarka odpadami
Produkty Grzeje mnie to pakowane są w specjalistyczne worki posiadające system mikrowentylacji, który zapewnia utrzymanie najważniejszych parametrów:
Ma to bezpośredni wpływ na zachowanie kaloryczności opału.
Działamy w duchu #zerowaste
Projekt wizualny worków Grzeje mnie to został szczegółowo przemyślany. Nie bez powodu są one koloru czarnego. Zgodnie z wytycznymi, właśnie w takich workach należy gromadzić odpady zmieszane oraz popiół. Dzięki temu nasze worki służą nie tylko do bezpiecznego przetransportowania produktu do Twojego domu, ale również doskonale sprawdzą się jako worki na odpady zmieszane lub popiół.
Co zrobić z pozostałymi workami?
Kilka worków wykorzystamy do gromadzenia popiołu lub innych odpadów powstających w gospodarstwie domowym tak, jak zostało to opisane powyżej. Co z resztą opakowań? Pozostałe worki foliowe proponujemy gromadzić w formie zrolowanej.Umieszczając je następnie w pojedynczych workach i przekazując w takiej formie przedsiębiorcy odbierającemu odpady oraz surowce na terenie Twojej gminy.
Drewniane palety – jak je wykorzystać?
Drewniane palety także mogą zyskać drugie życie. Przechowywanie na nich rozmaitych przedmiotów (takich, jak opony samochodowe, warzywa czy materiały budowlane), przydatnych w każdym gospodarstwie, ułatwi utrzymanie pomieszczeń w ładzie i porządku. Deski stanowiące poszycie palet mogą posłużyć jako surowiec do konstruowania nowych przedmiotów codziennego użytku (możesz zrobić z nich półki, większe skrzynie, czy nawet meble ogrodowe). Możliwości w tym zakresie ogranicza jedynie wyobraźnia każdego z nas!
Poradnik - 3 sposoby na popiół:
1. Szare pojemniki czy odpady zmieszane?
Sprawdź w swojej gminie oficjalne zalecenia dotyczące segregowania odpadów komunalnych. Gdzie wyrzucać popiół z pieca? Niektóre samorządy stworzyły przepisy zabraniające mieszania popiołu z innymi odpadami komunalnymi. Co w takiej sytuacji? Mieszkańcy są zobowiązani do gromadzenia odpadów w specjalnych workach, a następnie umieszczania ich w pojemnikach oznaczonych kolorem szarym. Warto pamiętać, że popiół odbierany jest jedynie w sezonie grzewczym. W gminach, w których takie obostrzenia nie obowiązują, popiół należy wrzucać do odpadów zmieszanych.
2. Zimą – zamiast soli i piasku
Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie popiołu zimą jest zastąpienie nim soli i piasku, które rozsypujemy na terenie swojej działki. Dzięki niemu śnieg i lód nie będzie stwarzał zagrożenia poślizgiem. Pamiętaj o umiarze oraz o tym, że rozsypywanie popiołu na nieużytkach, łąkach i poboczach dróg grozi mandatem!
3. PSZOK – Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych
Popiół w workach po węglu Grzeje mnie to możesz również samodzielnie zawieźć do specjalnie wyznaczonego miejsca w Twojej okolicy. Sprawdź czy PSZOK znajduje się niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. Informacje o lokalizacji oraz godzinach przyjmowania odpadów znajdziesz na stronie internetowej urzędu swojej gminy.
Nasz numer rejestrowy BDO to 000622485.